e

Слободан Петрановић

Glumac

Рођен  25.10. 1960 у Ћуприји

  • Члан Шабачког позоришта
  • Члан НДА Весело мајмунче у којој се бави педагошким радом.
Значајне улоге:

Степан (Женидба – Н. Гогољ) режија – Слободан Шуљагић
Књаз Никола ( Дуго путовање у Јевропу – С. Копривица) режија – Кокан Младеновић
Рузмарин и Бата коњ ( Сабирни центар – Д. Ковачевић) режија – Кокан Младеновић
Кумић Мита ( Мрешћење шарана – А. Поповић) режија – Кокан Младеновић
Цаки (Долазе молери – З. Ђорђевић) режија – Александар Ђорђевоћ
Ђоле таксиста (Вечити студент – З. Ђорђевић) режија – Александар Ђорђевић
Шпира кломпфер ( Развојни пут Боре шнајдера – А.Поповић ) режија – Петар Лазић
Јевта ( Девојка модре косе – В. Огњеновић ) режија – Арса Милошевић
Јарац, капо ( Насип – С. Ковачевић ) режија – Ненад Бојић
Олда ( Ларго дезолато – В.Хавел ) режија – Љуба Милошевић
Миле ( Чудо у Шаргану – Љ. Симовић ) режија – Љуба Милошевић
Света Живац ( Кланац – Ж. Хубач ) режија – Љубослав Мајера
Тетовирач ( Тетовиране душе – Г. Стефановски ) режија – Радослав Миленковић
Дрогирани кретен ( Лаки комад – Н. Ромчевић ) режија – Радослав Миленковић
Лекар ( Племенити господин Пурсоњак – Молијер ) режија – Немања Петроње
Естон ( Настојник – Х. Пинтер ) режија – Немања Петроње
Кум Сава ( Власт – Б. Нушић ) режија – Мира Бањац
Петре ( Глогов жбун – Б. Димитров ) режија – Владимир Лазић
Жоја Рибар ( Свети Георгије убива аждаху – Д. Ковачевић ) режија – Љуба Милошевић
Евгеније ( Танго – С. Мрожек ) режија – Радослав Миленковић
Месер Ниче ( Мандрагола – Н. Макијавели ) режија – Никита Миливојевић
Подравец ( У логору – М. Крлежа ) режија – Александар Ђорђевић
Инспектор ( Живот је леп – Р. Куни ) режија – Александар Ђорђевић
Слуга ( Женидба и удадба – Ј.С. поповић ) режија – Немања Петроње
Гаријан ( Буздован – К. Грубјешић ) режија – Кокан Младеновић
Угаров ( Провинцијске анегдоте – А. Вампилов ) режија – Божидар Ђуровић
Учитељ мачевања ( Бонтонирани ћифта – Ј. Ристић Бечкеречанин ) режија – Немања Петроње
Поп ( Силе у Ваздуху – Н. Ромчевић ) режија – Жарко Миладиновић
Сликар ( Лулу – Ф. Ведекинд ) режија – Александар Лукач
Ђорђе ( Песма – О. Давичо ) режија – Бора Григоровић
Дарио Деметрић ( Зидање Скадра – З. Симовић ) режија – Владимир Лазић
Каравида ( Пуч – М. Илић ) режија – Градимир Мирковић
Камерман ( Каскадер – Б. Петровић ) режија – Петар Лазић
Алонзо ( Бура – В. Шекспир ) режија – Југ Радивојевић
Ћеба ( Протуве пију чај – Д. Михаиловић ) режија – Југ Радивојевић
Клаудије ( Розенкранц и Гилденстерн су мртви – Т. Стопард ) режија – Никита Миливојевић
Светозар Марковић и Туманов (Пусти ме да сањам – И. Томашевић) режија – Иван Томашевић
Трифун (Ожалошћена породица – Б. Нушић) режија –  Бојана Лазић
Трифун (Ожалошћена породица – Б. Нушић) режија –  Славољуб Слава Раваси
Митар ( Лкл – К. Југовић ) режија – Ферид Карајица
Шимурина ( Хамлет у селу Мрдуша доња – И. Брешан ) режија – Зоран Карајић
Учитељ ( Ђидо – Ј. Веселиновић ) режија – Страхиња Родић
Стојан Чупић ( Мишарска битка – К. Илић ) режија – Петар Лазић
Петко Петков ( Ханибал Подземни – Х. Бојчев ) режија – Предраг Штрбац
Арса ( Коштана – Б. Станковић ) режија – Југ Радивојевић
Шеф полиције ( Догађај у стану бр. 2 ) режија – Никита Миливојевић
Фридрих Мурк ( Бубњеви у ноћи – Б. Брехт ) режија – Александар Лукач

ТВ серије:

Срећни људи
Гле неко звони
Варошарије
Сељаци

Режије:

Кршоловка
Снежана и седам увозних патуљака
Новогодовштине
Скидај гаће