Ulazeći na Veliku scenu Šabačkog pozorišta, publika prolazi kroz galerijski prostor, u kome se redovno prikazuju izložbe slika, skluptura, fotografija, pozorišnih plakata i skica.
Galerija je nazvana „Vladislav Lalicki” u sećanje na čuvenog šabačkog slikara i scenografa, autora logoa ove institucije. U enterijeru galerije, nalaze se i dva vredna rada Vladislava Lalickog (Šabac, 1935- Beograd, 2008), od čega je ulje na platnu nazvano „Apoteoza teatru” naslikano specijalno za ovaj prostor, 1969 godine. Naspram ovog ulja na platu, nalazi se i drugo: „Zamak devojaka”, koje je Vladslav Lalicki slikao 1968/09 u šabačkom Domu omladine (današnji Kulturni centar).
Oba vredna platna vlasništvo su Šabačkog pozorišta, a publika ih može videti prilikom svakog ulaska u ovu instituciju. Slika „Apoteoza teatru” omiljena je među sugrađanima, koji je ponekad nazivaju i „Arlekin”.
U galeriji su, pored likovnih postavki koje se menjaju, izložene i biste znamenitih umetnika koji su obeležili rad Šabačkog pozorišta. Pored Vladislava Lalickog (čija se bista nalazi ispod platna „Apoteoza teatru”), tu su i biste glumaca: Milutina Džamića, Ljubiše Jovanovića (po kom nosi ime i Velika scena Šabačkog pozorišta), Branivoja Đorđevića (čije je ime ponela Mala scena); Mire Stupice (koja je jedno vreme bila članica šabačkog ansambla) i bista Borisa Kovača (po kome je nazvana i godišnja nagrada Šabačkog pozorišta).
Na zidovima galerije su fotografije iz predstava kao i staklene vitrine sa odabranim nagradama i priznanjima dodeljenim Šabačkom pozorištu. Murali na zidovima u Pozorišnom foajeu, kao i likovne intervencije na fotografijama iz predstava, novijeg su datuma. Za Šabačko pozorište, 2018. godine, murale je uradila Grupa Kombinart, koju čine šabački likovni umetnici mlađe generacije.
062 880 22 60
Biletarnica pozorišta radi radnim danima od 11 do 13 časova i 18 do 20 časova kao i sat vremena pre početka predstave za decu.
Ⓒ Šabačko pozorište 1840