Радио Београд02.03.2018.
Шабачко позориште одавно практикује да с времена на време пружи шансу младим ствараоцима. Овога пута то је Огњен Обрадовић, драмски писац који већ има успеха, изведене су му две радио драме, а комад Јуче, данас, сутра премијерно је изведен у Београдском драмском позоришту 2013. Драма Хајка на вука ушла је у најужи избор на конкурсу Стеријиног позорја 2016. Други млади стваралац је Наташа Рауловић, редитељка која је већ успешно режирала у Београдском драмском и Народном позоришту Сомбор. Са глумцима Шабачког позоришта радили су на поменутој представи Хајка на вука причи о људима који живе у некој забити, заборављени од света, а и од самих себе.
Радња је смештена у кафану у распаду у коју нико више не залази осим кућног пријатеља Драгана који, испоставиће се и мајчин љубавник, острашћени неуспешни ловац, слабић који живи у лошем браку који нема снаге да прекине. Животно га игра Љубиша Баровић дајући му и дозу шарма па га тако чини и симпатичним . Мајка, у одличном тумачењу Анете Томашевић која је игра са потребном дозом грубости према деци јер је реч о жени коју је живот ломио, удовица, муж је настрадао возећи кола после лова у пијаном стању, оставивши њу са двоје деце и свим проблемима око кафане. Неки излаз нашла је у вези са Драганом али би уствари желела да побегне од свега макар и удајом за старијег богатијег човека. Уморна од свега препушта кафану ћерки Мирели бившој успешној спортисткињи која од живота нема ништа осим својих медаља и сећања на спортске тријумфе на које нико из породице није обраћао пажњу, без наде и вере у боље сутра, чији дани протичу у брисању и премештању пепељара, столова и столица и чишћењу кафане. Драга Радојевић нашла је кључ за свој лик младе, безвољне жене и одлично исказала њену празнину. Њен брат Милан, вечити студент није ништа срећнији. Није се снашао у великом граду, навикунт на сеоску тишину сметало му је све у дому, од шкрипе врата, разговора, мале собе и превоза. Када се вратио на распуст остао је код куће опет незадовољан једноличним животом, варајући себе и остале да од сутра почиње да учи. Милош Војновић игра Милана уверљиво,баш као да је он тај студент. Галерију ликова допуњује Тамара девојка коју су родитељи оставили и отишли у Италију у печалбу, а њу заборавили. Њена главна занимација је фотографски апарат којим бележи и најбизарније моменте њихових живота, а фотографије ће јој донети стипендију за школовање у Милану. Ива Кевра као млада глумица, савршено разуме свој лик девојке која смехом и кобојаги безбригом покрива јад у себи и игра је са пуно сигурности и сугестивности. Посебан лик је Радоје, са једне стране путник намерник који свраћа у кафану али запази газдарицу и хоће да је жени јер је радом у Бечу стекао неко богатство, али му је кућа коју је сазидао празна и пуста, баш као што је био његов печалбарски живот. Са друге стране он је можда лик из маште свих њих, он је онај неко или нешто ко би требало да их помери са мртве тачке, да преокрене неко сутра. Петар Лазић игра га мудро и промишљено.
Генерална замерка овом добром редитељском рукопису односи се на репетицију појединих реплика по више пута. Објашње редитељке је да је хтела да поцрта неке реченице које иначе у животу поновимо неколико пута. Поставља се питање да ли је избор тих реченица прави, јер има у комаду значајних реплика, а друго та репетиција успорава радњу представе и чини се ремети њен ток. Гледаоци прате животне приче ликова и њхове односе и нестрпљиви су виде шта је било даље па им то понављање смета. Даље није било ништа са њима. Остали су заробљени у пустој свакодневици кафане коју су одлично осмислиле Нађа Анитћ и Нела Вуловић са похабаним столовима и расклиманим степеником као животи свих актера, у костимима које је бриљантно прилагодила сваком лику Биљана Гргур, кафане кроз коју се повремено проломи песма Еј животе за коју је текст писао аутор драме а маестрално и нежно и драматично, пратећи радњу компоновала Ирена Поповић .
Шабачко позориште има нову, тешку по тематици али успешно играну представу. Препоручијемо да погледате јер вас неће оставити равнодушним. Ако вам је Шабац далеко сачекајте биће играна у Београду.