Шабачко позориште » Ансамбл » Младен Огњановић

Младен Огњановић

датум рођења 11. мај 1950. место Шабац

Значајне улоге

Роберто ( Кавијар и пасуљ – П.С. Тарабузи )
Ђока ( Сумњиво лице – Б. Нушић )
Петар ( Последњи – М. Горки )
Онај трећи ( Некад и увек – Б. Нушић )
Радник ( Слуге – И. Цанкар )
Аљоша Карамазов ( Аљоша Карамазов – Ф. Достојевски )
Ђоко Потрк ( Делије на Бихаћу – Б. Ћопић )
Ефендија Јусуф ( Хасанагиница – Љ. Симовић )
Анучкин ( Женидба – Н.В. Гогољ )
Стојан ( Коштана – Б. Станковић )
Попац ( Кафана у луци – М. Илић )
Здравко ( Камен за под главу – М. Новковић )
Мирча ( Лисопољци – Д. Симић )
Петар ( Шума – А.Н. Островски )
Станимир (Легенда о капетану – М. Реновчевић)
Младен Ђурић ( Протекција – Б. Нушић )
Талијан ( Доживљаји Николетине Бурсаћа )
Тонко ( Чешаљ – Ф. Хаџић )
Радивој ( Раскршће – Д. Томић )
Младић ( Два мушкарца под креветом – Ф. Достојевски )
Цврца ( Усрећитељи – Р.Л. Ђукић )
Ј.Д. Глумов ( Кола мудрости, двоја лудости – А.Н. Островски )
Мића ( Гимнастика са два цванцика – Д. Ерић )
Лола ( Јелена Ћетковић – А. Поповић )
Пера ћата ( Лимунација – Д. Ковачевић )
Максим (Хотел слободан промет – Ж.Фејдо)
Алекса ( Лажа и паралажа – Ј.С. поповић )
Ник ( Ко се боји Вирџиније Вулф - )
Грујић ( Робије О. Давича)
Ћопа ( Код вечите славине – М. Настасијевић )
Доктор Стокман ( Непријатељ народа – Х. Ибзен )
Трифун Спасић ( Ожалошћена породица – Б. Нушић )
Леополд Копжива ( Неподношљиво лако – В. Хавел )
Велизар ( Звезда на челу народа – М.Новковић )
Дуле ( Смртоносна мотористика – А. Поповић )
Полицаја ( Коштана – Б. Станковић )
Светозар Ружичић ( Покондирена тиква – Ј.С. Поповић )
Епиходов ( Вишњик – А.П. Чехов )
Виктор Е. Ш. ( Буба у уху – Ж. Фејдо )
Гаврило Скакавац ( Охлађени во – Ј. Вујић )
Френк Форд ( Веселе жене Виндзорске – В. Шекспир )
Хуан ( Јерма – Ф.Г. лорка )
Горчило Обад ( Јеси ли то дошо да ме видиш - )
Лаки Топаловић ( Маратонци – Д. Ковачевић )
Др. Дачић ( Климактеријум – Р. Путник )
Други службеник ( Сироти мали хрчки - )
Господин Пиргон ( Уображени болесник – Молијер )
Милан ( Урнебесна трагедија – Д. Ковачевић )
Стомил ( Танго – С. Мрожек )
Стрезо ( Тетовиране душе – Г. Стефановски )
Први глумац ( Роз. и Гил. су мртви – Т. Стопард )
Цветко Тричковић ( Кланац – Ж. Хубач )
Борко Грацин ( Мрешћење шарана – А. Поповић )
Капетан Ивулић ( Буздован – К. Грубишић)
Милоје ( Власт – Б. Нушић )
Фјодор ( Кокошка – Н. Кољада )
Патрун Фурте ( Рибарске свађе – К. Голдони )
Деда Меда ( Трка са временом – А. Поповић )
Ханибал ( Ханибал Подземни – Х. Бојчев )
Мартин ( Партија ремија – Д.Л. Кобурн )
Жак ( Кључ – В. Лану )
Кризал (Учене жене – Молијер)
Гуте (Ближи небу – Ж. Хубач)
Чехов (Догађај у стану бр.2)
Бабуш (Бубњеви у ноћи – Б. Брехт)
Инспектор Нешић (Луда лова – Р. Куни)

Награде

- Две награде на фестивалима “Љубиша Јовановић”,
- Четири награде за глуму на Фестивалима “Јоаким Вујић”
- Награда на Фестивалу војвођанских позоришта ( Вршац )
- Две награде “Зоранов брк” Зајечар
- Две награде на фестивалима “ Дани комедије “ у Јагодини
- Награда за глуму и анимацију на фестивалу дечјих позоришта –
Земун

Филмови

Хајка
Ноћ у кући моје мајке
Златибор, некад и сад
Чудна земља
Лажа и паралажа
Жестоке године


Серије

- Срећни људи,
- Гле неко звони