Шабачко позориште » Ансамбл » Анета Томашевић

Анета Томашевић

датум рођења 08. септембар 1961. место Ужице

Значајне улоге

Вентичели ( Амадеус – П. Шефер )
Изабела (Селектор – Б. Зечевић)
Марија ( Војцек – Г. Бихнер )
Софија ( Путујуће позориште Шопаловић – Симовић)
Лулу ( Лулу – Ф. Ведекинд )
Клодија ( Тетовиране душе – Г. Стефановски )
Маркета ( Ларго десолато – В. Хавел)
Мери ( Јеси ли то ти Нормане )
Г-ђа Мартин ( Ћелава певачица – Е. Јонеско )
Сострата ( Мандрагола – Н. Макијавели)
Гертруда ( Роз. и Гил. су мртви – Т. Стопард )
Девојка (Смрт трговачког путника – А. Милер )
Жена (Бановић Страхиња–Б.М.Михиз)
Мира (Живот је леп – Р. Куни)
Ленче (Долазе молери – З. Ђорђевић)
Јевра ( Бонтонирани Ћифта–Ј. Ристић Бечкеречанин)
Мица ( Мрешћење шарана – А. Поповић )
Доме Роси ( Буздован – К. Грубишић)
Ангелина ( Сабирни центар – Д. Ковачевић )
Прва жена,мајка, лепа баба, лака девојка ( Дон Жуан се враћа из рата – Е.Ф.Хорват )
Петруњела ( Дундо Мароје- М. Држић)
Мира ( ХИ- ФИ – Г. Стефановски)
Нина ( Краљ Бетајнове- И. Цанкар)
Милица Терзибашић ( Краљ и његов комедиограф- М. Витезовић)
Нина ( Ана- Руди Шелиго)
Убавка ( Луда ноћ у хотелу Југославија-Реј Куни)
Гага ( Девојка модре косе- В. Огњеновић)
Меги ( Мачка на усијаном лименом крову- Т. Вилијамс)
Салче ( Коштана- Б. Станковић)
Аријел ( Бура- В. Шекспир )
Госпа Мица ( Власт- Б. Нушић )
Ала ( Кокошка- Н. Кољада )
Либера ( Рибарске свађе- К. Голдони )
Селена ( Зидање Скадра- З. Симовић)
Параскева ( Дупло дно- Г: Стефановски )
Клара ( Клара, догодило се нешто неочекивано- И.Томашевић )
Рајка ( Све о оним стварима и шире, са женскама- И. Томашевић )
Љубинка Бобић ( Краљица смеха- З. Божовић)
Баба-Жаба ( Трка са временом- А. Поповић )
Клеопатра ( Ханибал подземни- Х. Бојчев)
Моника ( Партија ремија- Д. Л. Кобурн)
Анђела ( Венецијанке- неп. аутор )
Аманда ( Стаклена менажерија- Т. Вилијамс)
Марија Палеологова ( Пуч- М. Илић)
Гала ( Покојна г-ђица Павла- М. Радовић)
Филамента (Учене жене – Молијер)
Риста (Протуве пију чај – Д. Михаиловић)
Авдика (Ближи небу – Ж. Хубач)
Ера Николајевна (Догађај у стану бр.2)
Исмета (Омер и Мерима – М. Беловић и С. Пешић)
Амалија Балике (Бубњеви у ноћи – Б. Брехт)
Сарка (Ожалошћена породица – Б. Нушић)
Мајка (Пусти ме да сањам – И. Томашевић)
Марија (Јовча – Б. Станковић)
Вера Николајевна (Ђаволијада – М. Булгаков)
Евдокија (Ратко и Јулијана – Ж. Хубач)

Награде

- Награда “Љубиша Јовановић”,
- Пет награде на фестивалима “Јоаким Вујић”
- Награда за најбољу женску улогу на интернационалном фестивалу “Трема- фест”
- Три награде “Зоранов брк”
- Повеља “Миливоје Живановић”
- Две награде за најбољу женску улогу на данима комедије у Бијељини.
- Награда Борис Ковач
- Две награде на Нушићевим данима у Смедереву

Филмови

- Мирис кише на Балкану


Драме

-Свадбени марш
- Дупло ништа

Серије

- Срећни људи,
- Гле неко звони,
- Мирис кише на Балкану