Šabačko pozorište » Ansambl » Aneta Tomašević

Aneta Tomašević

datum rođenja 08. septembar 1961. mesto Užice

Značajne uloge

Ventičeli ( Amadeus – P. Šefer )
Izabela (Selektor – B. Zečević)
Marija ( Vojcek – G. Bihner )
Sofija ( Putujuće pozorište Šopalović – Simović)
Lulu ( Lulu – F. Vedekind )
Klodija ( Tetovirane duše – G. Stefanovski )
Marketa ( Largo desolato – V. Havel)
Meri ( Jesi li to ti Normane )
G-đa Martin ( Ćelava pevačica – E. Jonesko )
Sostrata ( Mandragola – N. Makijaveli)
Gertruda ( Roz. i Gil. su mrtvi – T. Stopard )
Devojka (Smrt trgovačkog putnika – A. Miler )
Žena (Banović Strahinja–B.M.Mihiz)
Mira (Život je lep – R. Kuni)
Lenče (Dolaze moleri – Z. Đorđević)
Jevra ( Bontonirani Ćifta–J. Ristić Bečkerečanin)
Mica ( Mrešćenje šarana – A. Popović )
Dome Rosi ( Buzdovan – K. Grubišić)
Angelina ( Sabirni centar – D. Kovačević )
Prva žena,majka, lepa baba, laka devojka ( Don Žuan se vraća iz rata – E.F.Horvat )
Petrunjela ( Dundo Maroje- M. Držić)
Mira ( HI- FI – G. Stefanovski)
Nina ( Kralj Betajnove- I. Cankar)
Milica Terzibašić ( Kralj i njegov komediograf- M. Vitezović)
Nina ( Ana- Rudi Šeligo)
Ubavka ( Luda noć u hotelu Jugoslavija-Rej Kuni)
Gaga ( Devojka modre kose- V. Ognjenović)
Megi ( Mačka na usijanom limenom krovu- T. Vilijams)
Salče ( Koštana- B. Stanković)
Arijel ( Bura- V. Šekspir )
Gospa Mica ( Vlast- B. Nušić )
Ala ( Kokoška- N. Koljada )
Libera ( Ribarske svađe- K. Goldoni )
Selena ( Zidanje Skadra- Z. Simović)
Paraskeva ( Duplo dno- G: Stefanovski )
Klara ( Klara, dogodilo se nešto neočekivano- I.Tomašević )
Rajka ( Sve o onim stvarima i šire, sa ženskama- I. Tomašević )
Ljubinka Bobić ( Kraljica smeha- Z. Božović)
Baba-Žaba ( Trka sa vremenom- A. Popović )
Kleopatra ( Hanibal podzemni- H. Bojčev)
Monika ( Partija remija- D. L. Koburn)
Anđela ( Venecijanke- nep. autor )
Amanda ( Staklena menažerija- T. Vilijams)
Marija Paleologova ( Puč- M. Ilić)
Gala ( Pokojna g-đica Pavla- M. Radović)
Filamenta (Učene žene – Molijer)
Rista (Protuve piju čaj – D. Mihailović)
Avdika (Bliži nebu – Ž. Hubač)
Era Nikolajevna (Događaj u stanu br.2)
Ismeta (Omer i Merima – M. Belović i S. Pešić)
Amalija Balike (Bubnjevi u noći – B. Breht)
Sarka (Ožalošćena porodica – B. Nušić)
Majka (Pusti me da sanjam – I. Tomašević)
Marija (Jovča – B. Stanković)
Vera Nikolajevna (Đavolijada – M. Bulgakov)
Evdokija (Ratko i Julijana – Ž. Hubač)

Nagrade

- Nagrada “Ljubiša Jovanović”,
- Pet nagrade na festivalima “Joakim Vujić”
- Nagrada za najbolju žensku ulogu na internacionalnom festivalu “Trema- fest”
- Tri nagrade “Zoranov brk”
- Povelja “Milivoje Živanović”
- Dve nagrade za najbolju žensku ulogu na danima komedije u Bijeljini.
- Nagrada Boris Kovač
- Dve nagrade na Nušićevim danima u Smederevu

Filmovi

- Miris kiše na Balkanu


Drame

-Svadbeni marš
- Duplo ništa

Serije

- Srećni ljudi,
- Gle neko zvoni,
- Miris kiše na Balkanu